bez komentarzy

sport

poniedziałek, 09 marca 2009

Skra Bełchatów zdobyła Puchar Polski w sposób zbyt dominujący, żeby tym się bardzo ekscytować. Zmiażdżyła Resovię (tradycyjnie) a dziś Olsztyn. Łatwo im to przyszło - może dzięki temu oszczędzili siły na rewanż z Iskrą. Tam powinno być ciekawiej.

Bo w ten weekend ciekawy to był tylko półfinał między ZAK SA a Olsztynem, gdzie losy meczu ważyły się do ostatnich 2 piłek tie-breaka. Pozostałe mecze to teatr jednej drużyny.

Wygląda też na to, że Mistrzostwo Polski również będzie jednostronne, choć meczów trzeba rozegrać więcej niż jeden. Więc może któreś będą ciekawe?

00:17, sgk , sport
Link
środa, 18 lutego 2009

Takiej sytuacji polskich klubów w międzynarodowych rozgrywkach to chyba jeszcze nie było w żadnej sportowej dyscyplinie. Skra Bełchatów i AZS Częstochowa zdecydowanie wygrały rewanżowe mecze i są wśród 8 najlepszych drużyn Ligi Mistrzów.

A do tego Jastrzębski Węgiel (w Challenge Cup) awansował do "czwórki" Challenge Cup.

Do tego "na rozkładzie" mają uznane firmy: Dynamo Moskwa, Coprę Piacenza i Sisley Treviso. Fju, fju!

To naprawdę świetna sprawa, ale "napinanie się" dziennikarzy i działaczy (i kibiców) jakaż to nasza Plus Liga jest silna jest nieco na wyrost. Oglądam trochę PL, widziałem dziś Piacenzę i Dynamo i obie drużyny zagrały z naszymi po prostu słabo.

I najważniejsze jest to, że polskie drużyny potrafiły to wykorzystać!

23:39, sgk , sport
Link
niedziela, 01 lutego 2009

Przegrany półfinał to zapomniana historia, bo liczy się teraz zdobyty brąz!


Nasi piłkarze ręczni zapisali się w historii współczesnego polskiego sportu jako drużyna, która potrafi zdobyć medal na dwóch kolejnych światowych imprezach z rzędu! To duża sprawa!

Mało tego. Drugi raz z rzędu pokonali w jednym turnieju tę samą drużynę - Duńczyków.

Jak ja bym chciał, żeby taki sukces był też udziałem naszych siatkarzy...

23:14, sgk , sport
Link
sobota, 31 stycznia 2009

Szkoda, że dziś piłkarzom ręcznym nie udało się pokonać Chorwatów w półfinale MŚ. Tym razem mecz oglądałem i twierdzę, że gospodarze nie zagrali nic ciekawego (poza trudną dla Polaków, ruchliwą obroną) a nasi sami się gubili i nie podejmowali ryzyka (no może poza Lijewskim w pierwszej i Jurasikiem w drugiej połowie).

Teraz tylko powtórka meczu z Danią. Tym razem nie będzie tak łatwo jak w grupie, ale medal wciąż może być dla Polski.

Za to gratulacje dla ZAKSY Kędzierzyn Koźle, że mimo fatalnych dwóch pierwszych setów udało im się wrócić do gry i pokonać Skrę w tie-breake'u meczu na szczycie Plus Ligi siatkarzy. Zrobili to drugi już raz w tym sezonie i tym samym obnażyli słabości najlepszej (na papierze) polskiej drużyny klubowej.

00:15, sgk , sport
Link
wtorek, 27 stycznia 2009

Nie śledziłem meczu piłkarzy ręcznych non-stop, bo zajęty byłem czymś innym, ale słyszałem co się dzieje, bo mecz oglądała żona. I denerwowała się bardzo, że tak Polacy przegrywają 1-2 bramkami.

Ja byłem spokojny. Jakoś tak wyluzowany, że dadzą radę wygrać (choć w ostatnich minutach lekko zwątpiłem).

Ale tego co się zdarzyło to NIKT nie przewidział. Ale WSZYSCY są podjarani bo jest czym! Gol zza połowy boiska na kilka sekund przed końcem to magia sportu. I tym razem jest ona dziełem polskiej drużyny!

I Polacy na kolejnych Mistrzostwach Świata z rzędu grają w półfinale. Oby szczęście było z nimi!

22:43, sgk , sport
Link
środa, 10 września 2008
Roger Federer wygrywa US Open 2008

Obejrzałem wczoraj cały finałowy pojedynek US Open 2008, bo choć zapowiadał się na dłuższy skończył się w 3 setach. Wygrał go Roger Federer, który nie tylko osiągnął wreszcie zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju w tym roku, ale też wpisał się na karty historii wygrywając w Nowym Yorku piąty raz z rzędu!

Andy Murray "wystrzelał się" w półfinałowym pojedynku z Nadalem (za co mu chwała) i to rzeczywiście był mecz warty zapamiętania.

00:00, sgk , sport
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31