bez komentarzy
środa, 30 grudnia 2009

fajnechlopaki.com: fajny pomysł, fajna nazwa firmy i domena, fajne poczucie estetyki i humoru, imponujące umiejętności i bogate portfolio.

Nie mam pojęcia kim są, ale wrażenie na mnie robi to co i jak robią (np. PanTuNieStal).

czwartek, 30 lipca 2009

Dawno nic nie napisałem ani nic nie skomentowałem, a tu 2 w 1 (ta notka i komentarz do fragmentu wywiadu z Winiarskim)

maz-46 napisał:

> Jedno jest pewne. Bez Winiarskiego i Wlazłego nie mamy czego szukać na ME. To kluczowi gracze, 
> największe gwiazdy zespołu. Bez nich nie zdobędziemy medalu.
> Nawet półfinał jest wykluczony.
> To tak, jakby u Serbów Zabrakło Milijkowica i Grbica. Nie do pomyślenia.
> Mści się niestety katorga Raula Lozano. Wykończył nam najlepszych siatkarzy i
> poszedł w cholerę. Teraz Niemcy będą cierpieć...

Niemcy to może będą i cierpieć, ale za jakieś 3-4 lata, o ile będą grać imprezy typu Liga Światowa (a grają w mniej wymagającej, mniej interkontynentalnej Europejskiej) :)
A tak bardziej serio: całkiem doświadczona drużyna niemiecka, pod ręką Lozano może coś na Euro zwojować, obawiam się, że kosztem naszej "posklejanej" kadry. Zgadzam się, że brak Winiarskiego i Wlazłego działa na naszą niekorzyść.

Natomiast nie przemawia do mnie argument, że Lozano "wykończył najlepszych siatkarzy", co zapewne tyczy się tego jednego objazdowego sezonu LŚ, w którym "gwiazdy" chciały odpoczywać a trener mógł "odpuścić".
Nie ma żadnej gwarancji (poza gdybaniem), że to by znacząco odciążyło chłopaków. Pozostałe imprezy były ważne i grać musieli (choć Wlazły przecież opuścił ME'07), intensywne granie w klubie na 2/3 frontach też robiło swoje.

Lozano jako trener czuł presję wyniku: związku, prasy, kibiców, itp./itd. i kim miał grać jak nie najlepszymi zawodnikami? Nie mieliśmy, nie mamy i raczej nie będziemy mieć komfortu kilku równorzędnych klasowych graczy, więc albo nasi najlepsi będą grać ciągle i wytrzymają, albo nie dadzą rady i wyników nie będzie.

Niezależnie od tego, kto kadrę będzie prowadził.

10:37, sgk , moje komentarze
Link
wtorek, 26 maja 2009

komentarz do Mikropłatności dla blogera, czyli o Darrek.pl

Z tego co wyczytałem w jak to działa, to aby przekazać komuś nawet minimalną kwotę trzeba być użytkownikiem serwisu i uzupełnić saldo. Co wydaje się całkiem logiczne, bo żeby coś komuś dać trzeba coś mieć.

Natomiast mimo pojawiania się coraz to nowszych form "zarabiania" na blogach, ja jestem sceptyczny wobec realnych korzyści jakie mogą przynieść przeciętnemu blogerowi z "długiego ogona". Sieci reklamowe to raczej sprawa blogów dużych, popularnych. Mikropłatności choć wyglądają na przystępniejsze dla mniejszych, to dla efektu potrzebują makroskali, a to też raczej sprawa miejsc znanych.

Ale próbować warto różnych metod, no bo "grosz do grosza..."

08:47, sgk , moje komentarze
Link
środa, 08 kwietnia 2009

Edytor VI ma takie mnóstwo klawiszowych kombinacji, że wszystkie trudno spamiętać. Taka ściąga - zestaw skrótów (cheat sheet) - jest przydatna.

Czegoś nowego można się zawsze dowiedzieć, a na pewno z arkusza zaawansowanego.

09:54, sgk , minizapiski
Link
poniedziałek, 09 marca 2009

Skra Bełchatów zdobyła Puchar Polski w sposób zbyt dominujący, żeby tym się bardzo ekscytować. Zmiażdżyła Resovię (tradycyjnie) a dziś Olsztyn. Łatwo im to przyszło - może dzięki temu oszczędzili siły na rewanż z Iskrą. Tam powinno być ciekawiej.

Bo w ten weekend ciekawy to był tylko półfinał między ZAK SA a Olsztynem, gdzie losy meczu ważyły się do ostatnich 2 piłek tie-breaka. Pozostałe mecze to teatr jednej drużyny.

Wygląda też na to, że Mistrzostwo Polski również będzie jednostronne, choć meczów trzeba rozegrać więcej niż jeden. Więc może któreś będą ciekawe?

00:17, sgk , sport
Link
środa, 25 lutego 2009

Mam kamerę nagrywającą w formacie MOV (Apple QuickTime). Spore pliki z tego wychodzą, mam problem ze zgraniem ich do formatu DVD (MPEG-2) a miejsca na dyskach coraz mniej.

Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem darmowy Free Any Video Converter, który potrafi szybko i masowo przekonwertować dużo plików MOV do AVI, przy użyciu również darmowego kodeka XviD.

Przy ustawieniu bitrate na 4000bps, rodzielczości 640x480, jakość jest dla oka nieodróżnialna, a rozmiar pliku wynikowego to 40% oryginału.
Bitrate 2000bps daje jakość zadowalającą, a rozmiar to tylko 20% pliku pierwotnego!

Jeszcze żeby "COŚ" mi te filmiki przejrzało i dobrze opisało...


PS.
Konwerter znalazłem w zestawieniu Top 10 Free Video Tools Lifehackera.

23:28, sgk , freeware
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 36
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30