bez komentarzy
Blog > Komentarze do wpisu

przemęczęni

Dawno nic nie napisałem ani nic nie skomentowałem, a tu 2 w 1 (ta notka i komentarz do fragmentu wywiadu z Winiarskim)

maz-46 napisał:

> Jedno jest pewne. Bez Winiarskiego i Wlazłego nie mamy czego szukać na ME. To kluczowi gracze, 
> największe gwiazdy zespołu. Bez nich nie zdobędziemy medalu.
> Nawet półfinał jest wykluczony.
> To tak, jakby u Serbów Zabrakło Milijkowica i Grbica. Nie do pomyślenia.
> Mści się niestety katorga Raula Lozano. Wykończył nam najlepszych siatkarzy i
> poszedł w cholerę. Teraz Niemcy będą cierpieć...

Niemcy to może będą i cierpieć, ale za jakieś 3-4 lata, o ile będą grać imprezy typu Liga Światowa (a grają w mniej wymagającej, mniej interkontynentalnej Europejskiej) :)
A tak bardziej serio: całkiem doświadczona drużyna niemiecka, pod ręką Lozano może coś na Euro zwojować, obawiam się, że kosztem naszej "posklejanej" kadry. Zgadzam się, że brak Winiarskiego i Wlazłego działa na naszą niekorzyść.

Natomiast nie przemawia do mnie argument, że Lozano "wykończył najlepszych siatkarzy", co zapewne tyczy się tego jednego objazdowego sezonu LŚ, w którym "gwiazdy" chciały odpoczywać a trener mógł "odpuścić".
Nie ma żadnej gwarancji (poza gdybaniem), że to by znacząco odciążyło chłopaków. Pozostałe imprezy były ważne i grać musieli (choć Wlazły przecież opuścił ME'07), intensywne granie w klubie na 2/3 frontach też robiło swoje.

Lozano jako trener czuł presję wyniku: związku, prasy, kibiców, itp./itd. i kim miał grać jak nie najlepszymi zawodnikami? Nie mieliśmy, nie mamy i raczej nie będziemy mieć komfortu kilku równorzędnych klasowych graczy, więc albo nasi najlepsi będą grać ciągle i wytrzymają, albo nie dadzą rady i wyników nie będzie.

Niezależnie od tego, kto kadrę będzie prowadził.

czwartek, 30 lipca 2009, sgk

Polecane wpisy

  • skreślanie jeszcze nie teraz

    Ja wiem, że Polacy w Rio zagrali nieszczególnie. Ale na skreślanie Polaków jeszcze przed Olimpiadą jest za wcześnie! Aż normalnie zabrałem głos na forum zgadza

  • bajkowe refleksje

    komentarz do FACECI TO DUŻE DZIECI? OCZYWIŚCIE! No ja przyznaję, że czasem gdy moje dzieciaki oglądają jakąś bajkę towciągam się i nie raz jakaś robota idzie na

  • nowoczesny i piękny design bloga

    komentarz (18) do Witam w nowym wcieleniu! Ten blog -> wiecek.biz wygląda bardzo atrakcyjnie i nowocześnie! Podoba mi się jego design. Tyle tu przeróżnych &